Jmenuji se Zdeněk Přikryl,

asi ve 3 třídě základní školy jsem v podpisu vynechal jedno písmenko , od té doby   mě přátelé a známí  oslovují přezdívkou  Pik. Proto i ten název webu i mé dřívější firmy, Pik –servis,prodej a servis domácích spotřebičů, kterou již řídí  můj syn.

Zájem o přírodu jsem získával  tak nějak samospádem pří  klukovských   toulkách , zdaleka ne tak obestavěnou a zdevastovanou  přírodou  v okolí měst. Vzpomínám si na  lovy  čolků,  žab , hadů a jejich následné provizorní chovy ve sklenicích a akvarijních nádržích. Lásce  k želvám  zřejmě  přispělo i to, že v ulici kde bydlela  má babička, chovaly  jednu velkou želvu v předzahrádce  prodejny s  potravinami. Želva byla velmi velká a hrozně jsem ji obdivoval již od malička. Později jsem od majitele získával první informace o chovu. Žila tam  od jara až do podzimu , až do mé dospělosti .  

Svou první želvu jsem si dovezl z Olomouce. Stála 25Kč a jel jsem si pro ni ve 12 letech  45km na kole.

V  dětství  mě  inspirovaly různé články  a přílohy v časopisech ABC a Věda technika mládeži. Knih bylo velmi poskrovnu.   V polovině 70 let jsem se  náhodou seznámil s   několika přáteli  se stejným postižením , no a to už  pak započala ta pravá teraristika. Sice to byl pravěk ale díky za něj.

Chovy a počet terárií  a výběhů se zvyšoval velmi rychle. Nedávno jsem se dopočítal k počtu terárek 107 a šesti výběhů na zahradě .Asi budu muset  přibrzdit.

Koncem milénia,v roce 1999 jsem  utpěl těsný kontakt se zmijí rohatou Cerases cerastes. Následkem čehož bylo několika týdenní koma a následná  několika měsíční dialýza. Naštěstí po pár měsících se  stav zkonsolidoval. Firma fungovala ještě asi dva roky .Ovšem v důsledku invaze supermarketů a pěších zon ,jsme byli nuceni podnikání v oboru bílé technika opustit.Zůstal jen servis. Vpodstatě od té doby se naplno věnuji teraristice.

Na tomto webu se zmiňuji jen o současném stavu . Zvířata která již nechovám, jako třeba jedovaté hady, tady nezmiňuji.Mým hlavním chovatelským  zaměřením je chov suchozemských želv , ale nezůstávám jen u nich. Na pěstitelské zájmy , jako bonsaje a sukulenty mě už tady asi místo nezbude.Snad někdy....